TR EN

Türkiye Taekwondo Şampiyonasında Konyaspor’umuzdan büyük başarı

21 Ocak 2020 Türkiye Taekwondo Şampiyonasında Konyaspor’umuzdan büyük başarı

17 Ocak 2020 tarihinde Ankara’da başlayan ve 23 Ocak tarihinde son bulacak Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında Konyaspor’umuzdan büyük başarı.

2700 sporcunun katıldığı Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonada Konyaspor’umuz adına 63 kiloda yarışan Ezheran Nur Saçar, Türkiye ikinciliği elde etti. Turnuvada yarışan diğer Milli Sporcumuz Ayşe Aşıcı ise 44 kg. da Türkiye 3.sü olarak Ezheran Nur Saçar ile birlikte Milli Takım Kadrosuna girmeyi başardı.

Ayşe Aşıcı ve Ezheran Nur Saçar Ülkemizi 03-05 Şubat 2020 de yapılacak olan Turkısh Open’da Milli Takım forması ile temsil edecekler.

Gençler Taekwondo Türkiye Şampiyonasının 4. Gününde Konyaspor Kulübümüz adına yarışan Abdullah Dönmez ise 48 kg’da  Türkiye Şampiyonluğunu elde etti. Abdullah Dönmez Milli takım kadrosunda yer almayı başarırken İsveç’te yapılacak olan WTE Başkanlık Kupasında Ülkemizi Milli Takım formasıyla temsil edecek. Aynı zamanda İstanbul’ da yapılacak olan Turkısh Openda da Milli Formayı giymeye hak kazandı. Şampiyonada ayrıca Konyaspor’umuzdan  Melek Kaya  46 kg da Türkiye 8’iciliğine ulaştı. Melek Kaya, İstanbul’da yapılacak olan Turkısh Open’da Ülkemizi Milli Formayla temsil etmeye hak kazandı.

GALERİ