TR EN

Konyaspor Futbol Akademimiz için Tarihi Gece

26 Kasim 2020 Konyaspor Futbol Akademimiz için Tarihi Gece

Konyaspor Futbol Akademimizin iki genç futbolcusu A takım kadrosunda ilk resmi maçlarını oynadı.

Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur karşılaşmasında Manisa FK ile MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadyumu'nda karşılaşan ve tarihi bir sonuç alarak sahadan 7 – 0 galip ayrılan İttifak Holding Konyaspor'umuz 5.tura yükselirken maçta ikinci yarı oyuna giren iki oyuncumuz tarihe geçti
 
Karşılaşmanın 57. Dakikasında Farouk Miya ‘nın yerine oyuna giren 16 yaşındaki Ahmet Karademir Konyaspor alt yapısından yetişip Yeşil Beyazlı formayı giyen en genç oyuncu oldu. Konyalı olan ve Futbol Akademimiz yaş gruplarında yetişerek A takıma yükselen Genç Milli Futbolcumuz Ahmet Karademir, tarihi sonuca yeni bir tarihi an ekledi.  Çalışkanlığı ve yetenekleriyle A takım teknik heyetimizin dikkatini çeken Ahmet Karademir maçtaki performansı ile de alkış aldı.  Çok genç yaşta A takım forması ile tanışan Ahmet Karademir uzun yıllar bu formayı giyeceğini de gösterdi.

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Ahmet Karademir “ İlk yarıda abilerim farkı açmaya başlayınca heyecandan yerimde duramadım. Hocamın bizlere şans vereceğini biliyordum. Sağ olsun İsmail Hocam ve Konyaspor’um bana bu akşam hiç unutamayacağım bir gece yaşattı. Diğer taraftan bize bu fırsat sunuluyorsa sadece oynamakla kalmayıp takımımıza verdiğimiz katkıyı artırmak zorundayız. Burada başkanımız, hocalarımız, abilerimiz bize çok yardımcı oluyorlar. İnşallah bunların karşılığını sahada verebilmek ve bize inananları mahcup etmemek için daha çok çalışacağız.”dedi.

Manisa FK karşısında Musa Çağıran’ın yerine 76. Dakikada oyuna giren santrafor oyuncumuz Abdülsamet Kaya’da Konyaspor Futbol  Akademimizden A takım kadrosuna dahil oldu. 17 yaşındaki Konyalı futbolcumuz Abdülsamet Kaya Konyaspor Futbol Akademimiz yaş gruplarında gösterdiği başarılı performans ile dikkat çekmiş ve Milli Formaya kadar yükselmişti.